Aktualności

Znamy wyniki konkursu #MisjaWolnaPolska!

08.12.2022

Już wiadomo, gdzie powstanie mural zainspirowany pracą plastyczną na temat Rządu RP na uchodźstwie. 8 listopada, podczas uroczystości transmitowanej na profilu Facebook „Misja: Wolna Polska”, poznaliśmy laureatów trwającego od października konkursu towarzyszącego kampanii.

Czytaj więcej
Zapraszamy na  ogłoszenie wyników konkursu #MisjaWolnaPolska!

02.12.2022

Już za kilka dni poznamy laureatów konkursu #MisjaWolnaPolska i dowiemy się, który projekt pojawi się na muralu. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się online 8 grudnia 2022 r. o godzinie 11:00 na profilu Facebook Misja: Wolna Polska”.

Czytaj więcej
Relacja z powrotu Prezydentów RP na uchodźstwie do kraju i uroczystego pochówku [WIDEO]

15.11.2022

Prezydenci RP na uchodźstwie: Władysław Raczkiewicz, August Zaleski i Stanisław Ostrowski wrócili do Ojczyzny. W sobotę, 12 listopada odbył się ich uroczysty pogrzeb w Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie, w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej
Szczątki Prezydentów RP na uchodźstwie wróciły do Ojczyzny [Relacja] 

13.11.2022

W sobotę, 12 listopada samolot z trumnami Prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego wylądował na wojskowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Szczątki sprowadzono z Newark w Anglii.

Czytaj więcej
Harmonogram – 12 listopada

10.11.2022

W sobotę, 12 listopada szczątki Prezydentów RP na uchodźstwie – Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego wrócą do Ojczyzny. Tego dnia, odbędą się uroczystości pogrzebowe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie z udziałem najwyższych władz państwowych.

Czytaj więcej
Relacja z oprowadzania mediów po Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie i Izbie Pamięci [WIDEO]

10.11.2022

We wtorek, 8 listopada przedstawiciele mediów zostali oprowadzeni po Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie i Izbie Pamięci w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej
Przedłużamy konkurs #MisjaWolnaPolska!

10.11.2022

Trwa konkurs #MisjaWolnaPolska. Uczestnicy mają więcej czasu na zgłoszenia. Konkurs został przedłużony do soboty, 19 listopada.

Czytaj więcej
Przedstawiciele mediów w Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie i Izbie Pamięci [ZDJĘCIA]

09.11.2022

We wtorek, 8 listopada przedstawiciele mediów zwiedzili Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie i Izbę Pamięci w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej
W Newark w Anglii odbyły się uroczystości pożegnalne Prezydentów RP na uchodźstwie [ZDJĘCIA]

07.11.2022

W niedzielę, 6 listopada w Newark w Anglii odbyły się uroczystości związane ze sprowadzeniem do Ojczyzny szczątków Prezydentów RP na uchodźstwie. – Władysław Raczkiewicz, August Zaleski i Stanisław Ostrowski byli wybitnymi postaciami w polskim ruchu oporu.

Czytaj więcej
W niedzielę uroczystości związane ze sprowadzeniem Prezydentów RP na uchodźstwie

04.11.2022

W niedzielę, 6 listopada w Newark w Anglii odbędą się uroczystości związane z ekshumacją i sprowadzeniem do Polski szczątków trzech Prezydentów RP na uchodźstwie. Do Ojczyzny wrócą – Władysław Raczkiewicz, August Zaleski i Stanisław Ostrowski.

Czytaj więcej
Uwaga! Zmiana regulaminu konkursu #MisjaWolnaPolska [AKTUALIZACJA] 

21.10.2022

Trwa konkurs organizowany w ramach kampanii „Misja: Wolna Polska”. Teraz mogą w nim wziąć udział także uczniowie z polonijnych szkół poza granicami kraju, a każdy nauczyciel może zgłosić więcej niż jedną pracę konkursową.

Czytaj więcej
Uwaga! Startuje konkurs #MisjaWolnaPolska

04.10.2022

We wtorek, 4 października, w ramach kampanii „Misja: Wolna Polska”, rozpoczął się ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów.

Czytaj więcej
Relacje z konferencji prasowej i koncertu [WIDEO]

04.10.2022

W poniedziałek, 26 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca projekt i kampanię „Misja: Wolna Polska”.

Czytaj więcej
Powrót Prezydentów RP na uchodźstwie zainaugurował koncert orkiestry „MŁODZI – POLSCY”

29.09.2022

Wyjątkowy koncert w Filharmonii Narodowej w Warszawie zainaugurował uroczystości sprowadzenia do Ojczyzny szczątków Prezydentów RP na uchodźstwie. W poniedziałkowy wieczór, na scenie filharmonii, usłyszeliśmy znakomitych artystów z dawnych Kresów Wschodnich.

Czytaj więcej
Konferencja prasowa na Zamku Królewskim 

29.09.2022

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca projekt i kampanię „Misja: Wolna Polska”.

Czytaj więcej
Pożegnanie Prezydentów w Anglii

26.09.2022

W niedzielę, 6 listopada w Newark, w Anglii odbędzie się uroczystość pożegnania trzech Prezydentów RP na uchodźstwie – Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego. Uroczystości odbędą się w kościele i ratuszu w Newark.

Czytaj więcej
Uroczysty koncert w Filharmonii Narodowej

26.09.2022

W Filharmonii Narodowej w Warszawie, 26 września odbędzie się uroczysty koncert w wykonaniu Orkiestry „MŁODZI – POLSCY”. Wydarzenie muzyczne zainauguruje uroczystości sprowadzenia szczątków Prezydentów RP na uchodźstwie z Anglii do Polski.

Czytaj więcej
Konferencja prasowa inaugurująca projekt i kampanię „Misja: Wolna Polska”

26.09.2022

W poniedziałek, 26 września odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca projekt i kampanię „Misja: Wolna Polska”.

Czytaj więcej
Powrót Prezydentów RP na uchodźstwie do kraju i uroczysty pochówek w Warszawie

26.09.2022

12 listopada 2022 r. do Ojczyzny wrócą Władysław Raczkiewicz, August Zaleski i Stanisław Ostrowski. Doczesne szczątki Prezydentów RP zostaną przewiezione z Newark do Warszawy samolotem wojskowym w asyście honorowej Wojska Polskiego.

Czytaj więcej